Apskates vietas Tērvetē

Pālena muižas teritorija robežojas ar Tērvetes Dabas parku un atrodas līdzās viduslaiku mūra pilsdrupām un zemgaļu pilskalniem, zemgaļu kulta vietai Svētkalnam.

Grāfu Pālenu medību muižas ēku ansamblis

(18. – 19. gadsimta mija)

Tērvetes dabas parks

Attālums: 500m

www.mammadaba.lv

Gājēju koka tilts

Nokļūšana Tērvetes dabas parkā apmeklētājiem nu izvēršas par aizraujošu piedzīvojumu, šķērsojot 87 metru garo koka tiltu, bet jo īpaši vakara stundās, kad tilta margas un apkārtesošo priežu galotnes tiek apgaismotas krāsainām gaismām. Tilta jumts pasargā gājējus no nokrišņiem.

A.Brigaderes muzejs „Sprīdīši”

Ēka celta 1840. gadā kā pirmās Tērvetes ūdensdzirnavas. Laikā no 1852. līdz 1861. gadam te bijusi skola, bet no 1922. gada tā bija rakstnieces īpašumā

Attālums: 700m

www.spridisi.lv

Senvēstures muzejs un 12.gs. guļbūves daudzstāvu pils

Attālums: 600m

www.lielkenins.lv

Tērvetes pilskalns (Cukurkalns)

Tērvetes pilsnovada pārvaldes centrs līdz 13.gs. atradās Tērvetes pilskalnā (Cukurkalnā), tā bija labi nocietināta teritorija, kuru zemgaļi atkāpjoties Livonijas ordeņa pārspēka priekšā pameta 1286.gadā.

Attālums: 300m

Tērvetes pilskalns ar Livonijas ordeņa pils Hof zum Berge drupām (Kalnamuižas pils, pirmo reizi uzcelta 1339. gadā zemgaļu priekšpils vietā, no kā arī cēlies pils nosaukums vācu valodā. Pili pirmo reizi 1375. gadā nopostījis Lietuvas dižkungs Aļģirds, atjaunota hercoga Gotharda laikā. 1596. gadā hercoga Gotharda dēli Tērvetes Kalnamuižas pilī noslēdza līgumu par hercogistes sadalīšanu divās daļās – Frīdrihs kļuva par Zemgales hercogu ar rezidenci Jelgavas pilī, bet Vilhelms par Kurzemes hercogu ar rezidenci Kuldīgas pilī. Pili Lielā Ziemeļu kara laikā atkārtoti nopostīja zviedri, kas to apšaudīja no Svētā kalna ar lielgabaliem. 1905. gada revolūcijas laikā pie pilsdrupām sodīja revolucionārus, tādēļ blakus tām atrodas piemineklis šiem notikumiem

Attālums: 200m

Senā zemgaļu kulta vieta Svētais kalns (Zviedru kalns), kurā 1283. gadā Livonijas ordenis uzcēla savu pirmo koka pili, kurā esošais bruņinieku garnizons četrus gadus postīja Zemgali. 17. gadsimta Poļu-zviedru kara laikā kalnā nocietinājās zviedru karaspēks, kas ar lielgabaliem apšaudīja Kurzemes hercogu Kalnamuižas pili.

Attālums: 300m

Grāfu kapliča, kuras celtniecības materiāls ir no Itālijas vestais travertīns.

Attālums: 500m

Tērvetes (Kalnamuižas) baznīca

Celta 1614. gadā

Attālums: 500m

Rehabilitācijas centrs „Tērvete”, agrākā Tērvetes sanatorija, celta no 1930. līdz 1932. gadam pēc arhitekta A. Klinklāva projekta kā tolaik lielākā un modernākā tuberkulozes sanatorija Baltijas valstīs.

Attālums: 500 m

www.rctervete.lv

Tērvetes Staburags

Attālums: 800m

Jūsu ērtībai

Veikali Lats un Elvi – 500m

Degvielas uzpilde – 500m